Anasayfa > Hakkımızda
ZetaCAD, PowerCAD, Radios, gibi farklı sektörler için özgün yazılımlar üreten TEKHNELOGOS, 1997 yılında İstanbul merkezli olarak Türkiye’de kurulmuş bir yazılım şirketidir. Şirketin temel amacı, kapsamlı süreçler için otomasyon uygulamaları eliştirmek ve yazılım endüstrisine, görsel araçların geliştirilmesinde tekrar-kullanılabilir bileşenler sağlamaktır.

Tekhnelogos olarak, genç takımımızla, müşteri ihtiyaçlarına göre esneyebilen ve özelleştirilebilen ürünler tasarlıyoruz. Gerek bileşenlerimizde gerekse de uygulamalarımızda basamak seviyeli tasarım, farklı bilgi ve tecrübelere sahip kullanıcılara farklı imkanlar sunmaktadır. Özelleştirilebilme yeteneği ve esneklik, çözüm ortaklarımıza sağladığı sınırsız imkanlar dolayısıyla ürünlerimize güç katmaktadır. Web tabanlı mühendislik uygulamaları ve proje datası iletim sistemleri geliştirme, mühendislik projelerine ilişkin data-base oluşturma gibi kapsamlı çalışmalar yürüten Tekhnelogos, tüm know-how’u kendi yerel imkanlarıyla karşılayarak yürütmektedir. Ülkemizde web tabanlı mühendislik uygalamaları için benzersiz bir örneklik oluşturan ZetaCAD’in ilk versiyonu ZetaCAD 1.0 ilk kez 1997 yılında kullanıcıların hizmetine sunulmuş, değişen ihtiyaçlar ve yeni teknolojiler doğrultusunda geliştirilerek güncellenmiştir. Son versiyonumuz olan ZetaCAD 2.0, gerek projelerin çizim aşamasından onayına kadar bütün süreçlerin elektronik ortamda ve hatasız olarak takibine imkan veren “e-proje” konseptiyle tesisatçı firmalara getirdiği kolaylıklar, gerekse web üzerinden gelen e-projelerin dijital olarak kontrol ve onayına imkan veren dijital onay sistemiyle gaz dağıtım şirketlerine yaptığı katkılar nedeniyle doğalgaz sektöründe yeni bir çığır açmış, bu özellikleri nedeniyle doğalgaz dönüşümünün bulunduğu bütün merkezlerde hızla yayılmıştır.

2009 yılı itibarıyla 45 Gaz Dağıtım Şirketinde, 3000 civarında yetkili doğalgaz tesisat firması tarafından kullanılan ZetaCAD ve Dijital Proje Onay Sistemi, kesintisiz teknik desteği ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini esas almıştır. Elektronik imza’ya uygun olarak geliştirilen ZetaCAD, ülke çapında özel sektörde e-imza’nın uygulanabildiği ilk örnek olmuştur.